Çağrı Merkezi: 0 850 259 02 55

Utas Digital Hizmetleri

Utas Digital Hizmetleri

     Dünya koşulları gereği artık ülkemizde de milyonlarca firma/şahıs internet satışı yapmaktadır. E-Ticaretteki rekabet ortamı her geçen gün artmakta ve daha fazla bilgi gerektirmekte profesyonel olmayan firmaları aradan elemektedir.

     E-Ticarette reklamsız bir sonuç elde etmek imkansız bir durumdur. E-Ticarette reklam mağazanızın ana caddeye konumunu belirleyen en büyük etkendir. E-Ticarette mağazanızın konumunu yinede tüm müşteriler için hiç bir zaman sabitleyemezsiniz.

     Müşteriler sürekli hareket halindedir. Bir müşteriniz sosyal medyada gezerken bir anda bir haber gazetesinin sitesine giderken bir anda bir tuş ile tüm bağlantısını kesip gündelik yaşamına geri dönebilir. Bu kısımda reklamların önemi data ile birleştirilmişse ortaya çıkmaktadır.

     Data Önemli midir?

     Data Müşteri hakkında elde ettiğimiz tüm bilgilerdir. Neyi sever neyi hangi renk sever neyi hangi satler arasında ne zaman inceler ve birçok algoritmadan oluşur. Burada datanın önemini anlamış bulunuyoruz.

     Bir Firma düşünün bir şekilde web sitesi ile datasını birleştirmeyi başarmış ama reklamlarını rastgele hedeflerle veriyor. Sorun hedef kitlelerde bir kargaşa oluşturması. Bu seferde verdiği reklamların örneğin günlük 1000 TL reklamda 300 TL si anlamsız kişilere gidiyor. Aslında verdiği reklam 700TL ama cebinden 1000TL gidiyor.

     Reklam Tek başına işe yarar mı?

     Yukarıda data hakkında belirttiklerimize bakarsak reklam doğru data ve doğru hedefleme ile işe yaramaktadır. Şuan en büyük reklam platformlarından facebook örneği ile işe başlamak lazım. Facebookta reklam veriyorsunuz ama nasıl? Öne çıkar butonuna bastınız ve belirli bir kitle seçtiniz 500TL reklam verdiniz Akşamı iple çekiyorsunuz kaç sattım toplam ne olacak sonuç muhteşem o gün 50 sipariş aldınız. Mutlusunuz çünkü verdiğiniz reklamın sonucu hem reklam maliyetini hem ürün maliyetini karşıladı. Ertesi gün bir daha 500TL daha reklam verdiniz. o nedir sadece 6 sipariş ama neden dün olmuştu. Çünkü dünkü verdiğiniz reklam facebookun sizi yerleştirdiği reklam grubundaki aktifliği daha fazla olan bir gruba denk geldi. Bugün ise siz Elbise attığınız halde Tekne vb..(Örnektir) ile ilgilenenlerin olduğu bir gruba denk geldiniz. Çünkü siz facebook a benim ürünlerim elbise ve ben kadın/erkek bir dataya sahibim bu gruba göster demediniz.

     Peki data olunca her attığım oltaya balık vurur mu? Tabiki burada hiç kimse size bunun garantisini veremez. Ne reklam ne data tek başına işe yaramaz. Unutmayın ki internette bir ürün satıyorsanız aslında sattığınız ürün değil bir görseldir. Ürünü en iyi şekilde anlatacak görseli net bir şekilde müşteriye sunmanız gerekmektedir. Örneğin bir Mini Elbise Satıyorsunuz. Bu elbiseyi giyen kadının elbisede kendisini mutlu hissetmesi gerekmektedir. Görselde müşterinize aylardır yaptığı spor rejim ve günlük yaşamında o fitliği sağlamak için vaz geçtiği tüm mutlulukları bu elbise ile geri kazanacağını anlatmanız gerekir. Aynı şekilde bir abiye satıyorsunuz o abiye elbiseyi satarken yurtdışı 6bin USD lik görsel sunup 60TL ye satıyorsanız akıllı müşteri buna inanmayacak ve sizden orjinal görsel isteyecektir. Bu zaten size yanlış yolda olduğunuzu gösteren ilk işarettir.

     Sizinle çalışmak için ne yapmamız gerekiyor?

     Utas Digital ile çalışmak için bir web sitenizin ve görsellerin firmanıza ait olması gerekmektedir. Web siteniz yok ise sizlere bu konuda yardımcı olmaktayız. Özel istek olması durumunda İş yerinizi ziyarete gelerek sizlere çekim ve sunum ile ilgili bilgiler aktarmaktayız.

 

     Aylık Reklam Maliyetlerim Nasıl olacak?

     Aylık maliyetler tamamı ile size bağlıdır. Bizim minimum şartımız günlük 250TL + KDV(Facebook reklamları için KDV Eklenmektedir).

     Reklam Harcamalarımızı takip edebilir miyiz?

     Utas digital hizmetleri olarak reklamlardan komisyon almamaktayız. Reklamlar kendi hesabınızdan verilmektedir ve sizin kredi kartınızdan direk ilgili firmaya çekilmektedir. Örneğin facebook reklamlarınızın ödemelerini facebook dan takip edebilirsiniz.

 

     Diğer Sorularınız için aşağıdaki yorum butonunu kullanabilirsiniz. Teşekkürler

Yorum Yap